Policy

REGULAMIN SKLEPU

1. Właściciel

Sklep Internetowy www.arcadian-industry.com (Sklep Internetowy)  prowadzony jest przez firmę Arcadian Industry Maciej Balojannis,  Franklina Delano Roosevelta 18 / 16, 50-236 Wrocław, NIP: 8821904793

2. Towary

Wszystkie produkty znajdujące się w ofercie sklepu są nowe, oryginalne i  pochodzą z legalnego źródła oraz zostały legalnie wprowadzone do obrotu  na rynek polski. Wszystkie oferowane przez sklep produkty znajdują się w  magazynie. Wyjątkiem są produkty oferowane w przedsprzedaży (oznaczone  jako pre-order) – dostępne wg. daty podanej w opisie produktu.

3. Rejestracja

Klient dokonuje zakupów za pośrednictwem strony  www.arcadian-industry.com w dwóch dostępnych opcjach: jako użytkownik zarejestrowany lub bez rejestracji. W opcji z rejestracją klient  proszony jest o podanie nicku i logina który będzie używany do  wielokrotnego logowania w sklepie podczas kolejnych zakupów. Klient ma  wówczas dostęp do historii swoich zamówień, śledzenia etapów realizacji  zamówienia oraz nie musi wypełniać ponownie formularza zamówienia  podczas kolejnych zakupów.

Dokonując rejestracji klient wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych  tylko i wyłącznie w celach marketingowych i promocyjnych dotyczących  firmy Arcadian Industry Maciej Balojannis. Firma nie udostępnia adresów  osobom trzecim, zobowiązuje się również do ochrony danych osobowych  klienta zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych  osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr. 101 poz. 926 z późn. zm).Kupującemu  przysługuje prawo wglądu w swoje dane osobowe, do ich poprawiania oraz  wniesienia żądania do zaprzestania ich wykorzystywania przez firmę  Arcadian Industry Maciej Balojannis.

4. Zamówienia

Zamówienia realizowane są przez sklep internetowy działający pod adresem www.arcadian-industry.com. Klient zobowiązany jest do podania  prawidłowych danych adresowych, niezbędnych do prawidłowej realizacji  zamówienia.

Podczas realizacji zamówienia klient wybiera sposób płatności za  zamówienie oraz metodę przesyłki – system automatycznie na podstawie  wybranych opcji przedstawia łączny koszt zamówienia, obejmujący kupowane produkty oraz koszty wysyłki.

Przy zamówieniu podawany jest szacunkowy czas realizacji zamówienia. W przypadku zamówień w przedsprzedaży, czyli tzw. pre-orderów, termin realizacji zamówienia podany jest w opisie produktu dostępnego w formie pre-orderu.

Właściciel sklepu nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w realizacji przesyłek wysyłanych za pośrednictwem Poczty Polskiej, firmy kurierskiej DPD, Paczkomaty InPost.

Wszystkie ceny podawane są w Złotych Polskich (PLN).

5. Koszt wysyłki na terenie Polski:
Koszt wysyłki znajdziesz w dziale koszty wysyłki.

6. Formy płatności:
– PayPal (www.paypal.pl)
– Kartą kredytową / przelewem online reazliowanym przez Przelewy 24:

Visa, MasterCard, Bank Millennium, Bank Ochrony Środowiska, PEKAO S.A., Banki Spółdzielcze, BGŻ BNP Paribas Polska, BLIK, Raiffeisen Polbank, Credit Agricole, Bank Pocztowy, Eurobank, GetIn Online, mBank, Nest Bank, Noble Bank, Alior Bank, Citi Handlowy, Idea Bank, Inteligo, PKO BP, Plus BankING Bank Śląski, BPS, Santander, SkyCash, T-Mobile Usługi Bankowe, Toyota Bank, Volkswagen Bank oraz inne uprawnione placówki.

7. Faktury VAT:

Na życzenie Klienta wystawiamy faktury VAT, chęć otrzymania faktury VAT należy w momencie składania zamówienia w polu KOMENTARZ podając jednocześnie pełne dane do faktury (nazwa firmy, pełny adres, NIP).

8. Sposób i termin realizacji zamówień:

Zamówienie wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej, firmy kurierskiej DPD, Paczkomaty InPost

Towar wysyłamy w starannym i bezpiecznym opakowaniu. Wysyłki realizujemy do 48h po otrzymaniu wpłaty na konto (z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt).

Nie wysyłamy towarów za pobraniem. Prosimy o niezwłoczną wpłatę po złożeniu zamówienia. Jeśli nie jest to możliwe prosimy o kontakt mailowy. Na wpłatę czekamy maksymalnie 5 dni, po tym czasie zamówienie zostanie anulowane.

9. Reklamacje:

Jeśli otrzymany towar zawiera ukryte wady, Klient powinien odesłać wadliwy towar w ciągu 7 dni za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres siedziby firmy: Arcadian Industry Maciej Balojannis, Franklina Delano Roosevelta 18 / 16, 50-236 Wrocław, z opisem wady. Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu dwóch dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na pełnowartościowy. Jeśli wymiana nie będzie możliwa na przykład ze względu na brak w magazynie, Klientowi zostanie zaproponowany inny produkt bądź też możliwość zwrotu równowartości produktu w PLN.

10. Prawo odstąpienia od umowy:

Klient ma prawo zwrócić zakupiony towar w przeciągu 14 dni od dnia otrzymania przesyłki. Zwracany towar musi być w pełni kompletny, nieuszkodzony, nie noszący śladów używania, w oryginalnym opakowaniu. Aby dokonać zwrotu towaru klient powinien wysłać e-mail na adres: arkadian.ind@gmail.com z numerem zamówienia oraz dokładną nazwą towaru który chce zwrócić.

Przesyłkę zwrotną należy wysłać na adres naszej firmy wraz z dołączonym o świadczeniem odstąpienia od umowy zawartej na odległość oraz dowodem zakupu w postaci paragonu fiskalnego.

Towar klient odsyła na własny koszt. W ciągu dwóch dni roboczych dokonamy sprawdzenia produktu. Jeżeli towar spełnia wymienione wymagania w ciągu 7 dni roboczych, dokonamy zwrotu zapłaty na wskazane konto. Sklep internetowy zwraca równowartość odsyłanego towaru wraz z kosztami wysyłki wybranymi podczas składania zamówienia.

Od 25 grudnia 2014 r. w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827) art. 27, konsumentom przysługuje dłuższy czas na zwrotu towaru. Nie 10 dni, jak dotychczas, a 14 dni. Wskazane w tym punkcie prawo dotyczy sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się wyłącznie do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą.

Zgodnie z ustawą, zwrotowi nie podlegają produkty chronione prawami autorskimi, takie jak oprogramowanie, płyty CD z muzyką, płyty winylowe, kasety, itp. oraz produkty szybko psujące np. artykuły spożywcze.

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu od umowy w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

11. Ochrona danych osobowych:

Firma Arcadian Industry Maciej Balojannis nie odsprzedaje ani nie wymienia danych osobowych naszych klientów, dane zbierane są wyłącznie w celach marketingowych i promocyjnych dotyczących Arcadian Industry Maciej Balojannis. Firma nie udostępnia żadnych adresów osobom trzecim.

Firma Arcadian Industry Maciej Balojannis zobowiązuje się do ochrony danych osobowych Klienta zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Kupującemu przysługuje prawo wglądu w swoje dane osobowe, do ich poprawiania oraz do wniesienia żądania zaprzestania ich wykorzystywania (przetwarzania) przez firmę Arcadian Industry Maciej Balojannis.