Returns

1. Reklamacje:

Jeśli otrzymany towar zawiera ukryte wady, Klient powinien odesłać wadliwy towar w ciągu 7 dni za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres siedziby firmy: Arcadian Industry Maciej Balojannis, Franklina Delano Roosevelta 18 / 16, 50-236 Wrocław, z opisem wady. Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu dwóch dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na pełnowartościowy. Jeśli wymiana
nie będzie możliwa na przykład ze względu na brak w magazynie, Klientowi zostanie zaproponowany inny produkt bądź też możliwość zwrotu równowartości produktu w PLN.

2. Prawo odstąpienia od umowy:

Klient ma prawo zwrócić zakupiony towar w przeciągu 14 dni od dnia otrzymania przesyłki. Zwracany towar musi być w pełni kompletny, nieuszkodzony, nie noszący śladów używania, w oryginalnym opakowaniu. Aby dokonać zwrotu towaru klient powinien wysłać e-mail na adres: arkadian.ind@gmail.com z numerem zamówienia oraz dokładną nazwą towaru który chce zwrócić.

Przesyłkę zwrotną należy wysłać na adres naszej firmy wraz z dołączonym oświadczeniem odstąpienia od umowy zawartej na odległość oraz dowodem zakupu w postaci paragonu fiskalnego.

Towar klient odsyła na własny koszt. W ciągu dwóch dni roboczych dokonamy sprawdzenia produktu. Jeżeli towar spełnia wymienione wymagania w ciągu 7 dni roboczych, dokonamy zwrotu zapłaty na wskazane konto. Sklep internetowy zwraca równowartość odsyłanego towaru wraz z kosztami wysyłki wybranymi podczas składania zamówienia.

Od 25 grudnia 2014 r. w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827) art. 27, konsumentom przysługuje dłuższy czas na zwrotu towaru. Nie 10 dni, jak dotychczas, a 14 dni. Wskazane w tym punkcie prawo dotyczy sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się wyłącznie do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą.

Zgodnie z ustawą, zwrotowi nie podlegają produkty chronione prawami autorskimi, takie jak oprogramowanie, płyty CD z muzyką, płyty winylowe, kasety, itp. oraz produkty szybko psujące np. artykuły spożywcze.

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu od umowy w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.